Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresi

2 yorum
4.046

Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresi
ICOBNE 2017

Yer :   SAMSUN
Tarih : 12-13 Ekim 2017
Düzenleyen : ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ
Kongre Merkezi :Sheraton Grand Samsun Otel
Organizatör : LİTERATUR TURİZM A.Ş.
Web Sitesi : http://www.icobne.com/
DAVET.
Değerli Katılımcılar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü adına sizleri 12-13 Ekim 2017 tarihlerinde, Sheraton Grand Samsun Otel’de gerçekleştirilecek olan Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresine davet etmekten onur duyarız.

Bir bütün olarak toplumlar sürekli değişmektedir. Bu değişimler hemşirelik mesleğini etkilemekte, hemşirelik eğitimi ve uygulaması giderek daha karmaşık bir yapıya dönüşmektedir. Bu karmaşık yapı içerisinde hemşire eğitimciler sosyal, teknolojik, eğitimsel ve sağlık bakımı ile ilgili değişikliklerin sağlık bakımına olan etkilerini anlama, yönetme ve eğitimle bütünleştirme konusunda etkin ve verimli olmak zorundadır. Bunu yaparken hemşirelik disiplininin varoluşsal amacını dikkate alarak mesleki bütünlüğünü korumak ve geliştirmek sorumluluğu giderek daha da önem kazanmaktadır.

“Öğrencilere “hemşire gibi düşünme ve davranma becerisi kazandırma; yenilikçi yollar geliştirmek için bir davet” ana temalı”Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresi organizasyon komitesi, dünyanın her yerinden araştırmacılar ve klinisyenler için toplumsal değişimlerin Hemşirelik Eğitimine olan etkilerini anlama, bu değişimleri yönetmede etkili müfredatı geliştirme, uygulama ve ortaya çıkan sonuçları değerlendirme konusunda uyanık olmayı sağlayacak ardışık oturumlar gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda kongrede kurslar, davetli bildiriler, paneller ve çalışma gruplarına yer verilecektir.

Ayrıca kongre katılımcılarından oluşan meslektaşlarımızla paralel oturumlarda kongre ana temasını tartışacağımız “hemşirelik eğitimi workshopu” gerçekleştirilecek, workshop sonuçları ilgili taraflarla paylaşılacaktır. Her zaman olduğu gibi, Hemşirelik eğitimine ilişkin bilim ve teknolojideki son gelişmeler nitelikli, sözlü ve poster oturumlarında paylaşılacaktır.

Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresi organizasyon komitesi, yüksek kaliteli bir bilimsel programın yanı sıra, Samsun/Türkiye’ de keyifli zaman geçirebilmeniz için elinden geleni yapacaktır. Milli mücadelede ilk adımın atıldığı Samsun’da, mavi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz, sonbahar mevsiminin müjdesini sunan bir Ekim ayında sizleri bilimsel açıdan zengin, sosyal açıdan keyifli ve sıcak bir ortamda ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Kongrenin ayrıntılarına ilişkin sayfamızın çok yakında bilgilerinize sunulacağını bildirir, ulusal ve uluslararası pek çok değerli bilim insanının katılımıyla gerçekleşecek olan kongremize tüm akademisyen ve klinisyen meslektaşlarımızı ve öğrencilerimizi davet etmekten onur duyarız.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Uluslararası Karadeniz Hemşirelik Eğitimi Kongresi (2 Yorum)

  1. Mrb istanbulda hemşire olarak çalışmaktayım. Ayrıca yüksek lisans öğrencisiyim. Kongrenize katılmayı çok arzu ediyorum. Acaba katılım şartlarınızı öğrenebilirmiyim?