8. Çocuk ve Ergen Nörolojisi Bahar Sempozyumu

tarafından
29

8. Çocuk ve Ergen Nörolojisi Bahar Sempozyumu 2018

Yer : İstanbul
Tarih : 19 – 20 Ekim 2018
Düzenleyen : İstanbul Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı
Kongre Merkezi : Divan Otel
Organizatör : Burkon Turizm & Kongre
Web Sitesi : http://www.tcender2018.org/

DAVET.
DAVET
Değerli meslektaşlarım,

Çocuk ve Ergen Nörolojisi Derneği çatısı altında, 19-20 Ekim 2018 tarihinde Divan İstanbul Taksim’de bir sempozyum düzenlemekteyiz. Bu kez “Myoklonus: Çok yönlü Yaklaşım” başlığını seçtik. Birinci gün myokloninin elektrofizyolojik ve klinik sınıflaması yanısıra hareket bozukluğu yönü ele alınırken, ikinci gün epileptik myoklonus gündemde olacak. Yurtdışından ve yurtiçinden konusunda duayen hocalarımız bizlerle olacak. Zaman sınırlı da olsa nörologlarımız ve çocuk nörologlarımız bu spesifik konuda güncellenmiş olacaklar. Kıdemli hocalarımızdan genç nörolog arkadaşlarımıza kadar geniş ve renkli bir ekiple de hoş bir birliktelik olacak düşüncesindeyiz.

Bu minik zaman aralığında genç nörolog arkadaşlarımızın olgularını istedikleri gibi sunmak ve danışmalarını sağlamak amacıyla “genç araştırıcılar platformu” başlığı altında bir format oluşturduk. Arkadaşlarımızın, sunmak ya da sormak istedikleri olgu/deneyimlerini tecrübeli hocalarımızla interaktif ortamda paylaşmalarını sağlayacağız. Bu anlamda gençlerimizi yüreklendirmek istiyoruz. Tüm bu katılımlar için bilimsel iletişim adresimize kendilerini tanıtıcı e-mail yazmaları yeterli olacaktır.

Gün boyu devam edecek bilimsel açıdan yoğun toplantıların yanısıra, İstanbul’un kalbi olan Taksim’in atmosferini yaşamayı ve sizlerin hoşça vakit geçirmenizi amaçlamaktayız.

Keyifli bir toplantıyı paylaşmak dileği ile,

Prof. Dr. Zuhal Yapıcı
Çocuk ve Ergen Nörolojisi Derneği Yönetim Kurulu Adına