24. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi & 2. Fizyoterapi-Ortopedi Ortak Sempozyumu

24. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi & 2. Fizyoterapi-Ortopedi Ortak Sempozyumu

Yer : Antalya / Belek
Tarih : 12-16.KASIM.2014
Düzenleyen : Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD)

Kongre Merkezi : Titanic Belek Otel
Organizatör : Serenas Turizm
Web Sitesi : http://www.totbidkongre2014.org/

Değerli Meslektaşlarım,

Antalya Belek’te düzenleyeceğimiz 24. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinin Kongre başkanı olarak hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım. Günlük rutin işlerimiz için dahi zaman bulamadığımız, bilginin akıl almaz süratle şekil değiştirdiği ve ulaşılabilirliğinin kolaylaştığı günümüzde her yıl kongre yapmanın zorlukları hepinizin malumudur. Ancak Türk Ortopedi ve Travmatolojisinin olmazsa olmazı olan milli kongrelerimiz, birliğimizin bu handikapları aşacak güçlü yapısıyla uzun yıllardır olduğu gibi başarıyla tekrarlanacaktır. 24. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongre’mize hepinizi davet etmekten onur duyarım Türk Ortopedi ve Travmatoloji ailesi gelişen ve yenilenen bilimsel verilerin ışığında dinamiklerini değiştirse de, gövde ve ana çatı görevi yapan TOTBİD ve Ulusal kongre kavramları altında yeniden buluşacağız. Kanıta dayalı tıp verileri ile tecrübeye dayalı pratik bilgi birikimlerini bir potada eriterek meslektaşlarımızın bilgisine sunacak konferans, sempozyum ve kurslar kongremizin yine lokomotifi olacaktır. Bu kongrede yeni bilimsel gelişmeler ve son yapılan çalışmalarla ilgili sunumlar ile tüm Ortopedi ve Travmatoloji konularının da güncel bilgilerin tekrarını amaçlayan bir program hazırlıyoruz. Bununla birlikte son yıllarda hızla gelişen Türk Ortopedisi, hem bölge ülkeleri arasında bir lider olmuş, hem de uluslararası arenada hatırı sayılır bir konuma gelmiştir. Bu kongrede uluslararası bilgi alışverişine yönelik oturumlar da planlamaktayız.Değerli meslektaşlarım, kongrelerin yoğun iş yaşamlarınız için aynı zamanda bir ara olduğunun farkındayız. Hep birlikte olmak ve günlük hayatın stresinden uzak bir zaman geçirmek için doyurucu bir sosyal program da planlamaktayız.

Meslektaşlarımızın bu kongre ile ilgili fikir, katkı ve eleştiriler düzenleme kurulunu daha dinamik ve doğru karar verme yönünde motive edecektir. Lütfen düşüncelerinizi bizden esirgemeyiniz.

Bu kongrenin amacı, katılımcılara ortopedi ve travmatolojide kanıta dayalı,hasta haklarına saygılı ,etik değerler çerçevesinde uygun maliyetli güncel tanı,tedavi ve korunma yöntemlerini yakalamalarını sağlayacak ve yeni ilişkiler kurmasına olanak tanıyacak bilimsel ve sosyal ortam yaratmaktır.

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım.

Prof. Dr. Mahir Gülşen
Kongre Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir